Nieuws

Mentech partner in OPZuid-project CLUSTERSENSE

Wij nemen deel aan het innovatieproject CLUSTERSENSE, gericht op de ontwikkeling van AI-gedreven pijnherkenning en gepersonaliseerde neurostimulatie bij clusterhoofdpijn

Clusterhoofdpijn is één van de meest ernstige pijncondities. Aanvallen zijn plotseling, intens en sterk invaliderend. Toch is de klinische besluitvorming nog grotendeels gebaseerd op subjectieve pijndagboeken en retrospectieve patiëntverslagen. Dit belemmert tijdige interventie en optimale behandeling.

CLUSTERSENSE (oktober 2025 – september 2028) ontwikkelt een geïntegreerd systeem dat fysiologische signalen realtime analyseert met behulp van kunstmatige intelligentie en deze koppelt aan gepersonaliseerde neurostimulatie.

De rol van de partners
Mentech Innovation

Binnen het project leveren wij het HUME-platform voor continue fysiologische monitoring. Het systeem registreert onder meer hartslagvariabiliteit, elektrodermale activiteit en beweging.

Specifiek voor CLUSTERSENSE worden AI-modellen ontwikkeld die fysiologische patronen gerelateerd aan pijn bij clusterhoofdpijn kunnen herkennen. Hiermee dragen wij bij aan het objectiveren van pijn en het mogelijk maken van datagestuurde interventie.

Salvia BioElectronics

Salvia BioElectronics brengt implanteerbare neurostimulatie-technologie in. Klinische studies laten zien dat hun ultradunne, minimaal invasieve implantaten de frequentie en ernst van aanvallen kunnen verminderen.

Binnen CLUSTERSENSE wordt deze technologie verder ontwikkeld richting adaptieve, datagestuurde stimulatie, waarbij interventies afgestemd kunnen worden op realtime fysiologische signalen.

Leiden University Medical Center (LUMC)

Het Leiden University Medical Center (LUMC) brengt klinische expertise en toegang tot zorgvuldig geselecteerde patiëntgroepen.

Als gespecialiseerd hoofdpijncentrum speelt het LUMC een cruciale rol in de validatie van de AI-modellen en de vertaling van onderzoeksresultaten naar klinische toepassing.

Financiering

Het project “AI-driven pain recognition and management for cluster headache” wordt mede gefinancierd door de Europese Unie, de Nederlandse overheid en de Provincie Noord-Brabant binnen het OPZuid-programma.

Lees het volledige artikel hier:
DEEL DIT ARTIKEL
LinkedIn share iconFacebook share icon